همکاری در فروش

همکاری در فروش یا افیلیت مارکتینگ روشی است که با فروش محصول یا ارائه خدمات، سود مشخص شده‌ای را می‌توان از آن دریافت کرد. در واقع نقش افیلیت مارکتینگ واسطه‌گری بین مشتری، محصول یا خدمات است. درنتیجه در صورت خرید، این شخص درصدی از قیمت فروش را دریافت می‌کند و به عبارتی نقش یک بازاریاب را دارد. لازم به ذکر است که نیازی به حضور فیزیکی بازاریاب نیست، درواقع بازاریاب هیچ‌گونه دخالتی در کارهای انبار، ارسال و خرید محصول ندارد.

فرایند فروش و همکاری

این فرایند 4 بخش دارد که با همکاری و کنار هم بودن این 4 بخش،  بالاترین سوددهی شکل می‌گیرد.

فروشندگان

فروشندگان در واقع همان کسب‌وکارها یا سایت‌هایی که قصد فروش کالا یا ارائه خدمات به مشتری را دارند و به دنبال واسطه‌گران یا همان بازاریابان هستند، محسوب می‌شوند.

بازاریابان

بازاریابان یا واسطه گران با پیداکردن مشتری و در صورت فروش کالا و ارائه خدمات به مشتری، سود خود را دریافت می‌کنند.

مشتریان

کاربران اصلی این فرایند، مشتریان هستند که با خرید محصول یا دریافت خدمات، موجب سودرسانی به بازاریابان و فروشندگان می‌شوند.

شبکه‌ها

شبکه‌ها همان برنامه‌های اجتماعی هستند که کانال ارتباطی بین مشتری با فروشنده و بازاریاب محسوب می‌شوند. از جمله کانال‌های ارتباطی می‌توان به اینستاگرام، یوتیوب، تلگرام و وب‌سایت‌ها اشاره کرد.

مزایای همکاری در فروش

همکاری در فروش مزایای مخصوص به خودش را دارد:

  • عدم نیاز به انبارکردن یا تولید محصول
  • عدم نیاز به سرمایه‌گذاری
  • امکان انجام کار با داشتن اینترنت در هر زمان و مکان
  • بازدهی بالا تنها با صرف زمان و انرژی

تفاوت ویزیتوری با همکاری در فروش

با وجود شباهت‌های زیادی که دارند؛ اما با هم متفاوت هستند. در ویزیتوری، بازاریابان به‌صورت حضوری فعالیت خود را انجام می‌دهند. درصورتی‌که در روش همکاری، فعالیت‌ها به‌صورت غیرحضوری و از طریق کانال‌های ارتباطی هستند.

شرایط همکاری با شرکت آرشیدا شیمی

شرکت آرشیدا شیمی یکی از بهترین فروشگاه‌های اینترنتی و عرضه‌کننده مواد شیمیایی در ایران است. یکی از اقدامات مهم آرشیدا شیمی، همکاری او با دیگران محسوب می‌شود. اما در آرشیدا شیمی، همکاری در فروش شرایط مخصوص به خودش را دارد که در ادامه ذکر شده‌اند:

  • ارائه ضمانت نامه معتبر( سند یا چک صیادی)
  • معرفی 2 نفر به عنوان ضامن